PORĘBSKA OSP MA SWOJĄ DRUŻYNĘ MŁODZIEŻOWĄ

  • 20.08.2019, 08:20
  • Tomasz
PORĘBSKA OSP MA SWOJĄ DRUŻYNĘ MŁODZIEŻOWĄ
(Poręba) W Porębie utworzono Młodzieżową Drużynę Pożarniczą, która w środę, 17 lipca została oficjalnie zaprzysiężona. Młodzi druhowie mają też już za sobą szkolenie, na które wyjechali do Łeby.

(Poręba) W Porębie utworzono Młodzieżową Drużynę Pożarniczą, która w środę, 17 lipca została oficjalnie zaprzysiężona. Młodzi druhowie mają też już za sobą szkolenie, na które wyjechali do Łeby.


 

-Choć nie jest to łatwe zajęcie, z dumą ogłaszamy, że w zastępach porębskiej Ochotniczej Straży Pożarnej znalazło się miejsce dla młodych ochotników. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza została już oficjalnie zaprzysiężona. Przeszła też szkolenie – czytamy na stronie Urzędu Miasta w Porębie. Nastolatkowie, którzy zdecydowali się służyć w Straży mają jedną ideę: chęć niesienia pomocy innym, a to wskazuje, jaką dojrzałością i odpowiedzialnością muszą się wykazywać na co dzień.


 

Młodzież działać będzie pod wodzą strażaków z jednostki OSP Poręba – Niwki, a burmistrz Miasta Poręba Ryszard Spyra, obecny podczas zaprzysiężenia, życzył młodym ochotnikom powodzenia i sukcesów.


 

Dzieciaki przed rozpoczęciem swojej służby, musiały przejść szkolenie na obozie zorganizowanym w Łebie. Tam nauczyli się podstawowych umiejętności strażackich, poprawili swoją kondycję, a przy okazji skorzystali z odpoczynku. Już jesienią wezmą udział w powiatowych zawodach sportowo – pożarniczych w Zawierciu, co podkreślił komendant porębskiej OSP.


 

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, składająca się zarówno z chłopców i dziewcząt, otrzymała już swoje mundury, a całe to przedsięwzięcie zostało współfinansowane ze środków gminy w ramach zadania ,,Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Akcji!’’ i dotyczyło właśnie zakupu umundurowania koszarowego w cenie 3 tysięcy złotych. – Gratulujemy ukończenia kursów Członków MDP oraz Dowódców MDP – dodał burmistrz Ryszard Spyra. (jl) Foto: UM Poręba

Tomasz

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe