INDUSTRIADA W STARYM MŁYNIE

  • 23.07.2019, 08:20
  • Tomasz
INDUSTRIADA W STARYM MŁYNIE
(Żarki) Tańce, odważni seniorzy, piękne stroje, drinki, zabytkowe rowery, występy muzyczne oraz szczególnie lubiane animacje i warsztaty dla rodzin stanowiły o charakterze Industriady 2019 w Starym Młynie w Żarkach. Publiczność dopisała, a po brzegi wypełniły się wszystkie dostępne godziny zwiedzania.

(Żarki) Tańce, odważni seniorzy, piękne stroje, drinki, zabytkowe rowery, występy muzyczne oraz szczególnie lubiane animacje i warsztaty dla rodzin stanowiły o charakterze Industriady 2019 w Starym Młynie w Żarkach. Publiczność dopisała, a po brzegi wypełniły się wszystkie dostępne godziny zwiedzania.


 

- Stary Młyn wziął udział w największym Festiwalu Dziedzictwa Przemysłowego w tej części Europy i to nas cieszy – mówi burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.


 

- Bezpłatne zwiedzanie i szereg innych propozycji programowych przyciągnęły rzesze odwiedzających w dniu 8 czerwca do Starego Młyna. Zapewniono program w stylu „INDU-bal” – dodaje Roman Hamerla, prezes Obywatelskiego Komitetu Pamięci Narodowej w Żarkach.


 

Brawami nagrodzono tancerki z Formacji Tańca Estradowego Pokusa oraz ze Stowarzyszenia Moc Pokoleń, które dla każdej grupy zwiedzających tańczyły na szklanych schodach w sali rzemiosł. Zwiedzanie z przytupem podobało się bardzo. Było organizowane po raz pierwszy z muzyką w stylu lat 20. i 30. XX w. W tym samym duchu piknik zorganizował Teatr Odważni wraz z Żareckim Klubem Seniora. Za całość artystyczną odpowiadała Urszula Mianowska, a za organizacyjną Jolanta Pudo. Był pokaz mody, muzyka filmowa w wykonaniu Ostrówiolinek, Wiesławy Pośpiech i Michaliny Podsiedlik, a towarzyszył im z muzyką Jan Gryzik. Natomiast seniorzy zadbali o oprawę kulinarną pikniku - swojskie wypieki, lemoniadę i profesjonalną obsługę. Znany kolekcjoner Wojciech Mszyca zaprezentował pięć zabytkowych rowerów.


 

- Kiedyś sale balowe były używane do jazdy na rowerze. Nie wyjeżdżano nimi na drogę, było zbyt niebezpiecznie. Rekreacyjną jazdę na rowerze organizowano na parkietach sal balowych – opowiadał Wojciech Mszyca, który zaprosił widzów Industriady do przejażdżek na zabytkowych jednośladach, a ciekawostkami zasypywał każdego zainteresowanego.


 

EtnoJura zaproponowała warsztaty z wykonywania masek na bal, a wspólnie z Izą Szewczyk z Zagrody Edukacyjnej Maciejówka można było zrobić medalion. Animacje i super zabawę poprowadzili animatorzy ze Strefy Dobrej Zabawy z Myszkowa. Była również obecna nowa pracownia ArtWarsztaty, Przystań Leśniów, Jadwiga Plesińska z chlebem tatarczuchem i żareckimi obwarzankami. Justyna Stodółkiewicz poprowadziła warsztaty wizażu, a barmani wydawali drinki na ochłodę bez ograniczeń. Na fajrant przy Starym Młynie warsztaty dla dzieci oraz zabawę poprowadził Tomasz Radosz z Jura Brass Band.


 

Zadnie pt. „Industriada 2019 w Starym Młynie w Żarkach” dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Śląskiego oraz Samorządu Miasta i Gminy Żarki. Dotacje pozyskał Obywatelski Komitet Pamięci Narodowej w Żarkach.


 

Współorganizatorzy: Szlak Zabytków Techniki www.zabytkitechniki.pl, MGOK w Żarkach, OSP Żarki, Jurassic Photo Team. (JL) Foto: UMiG Żarki

Tomasz

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe