Premiera płyty „Gardens” zespołu Etnos Ensemble

  • 18.07.2019, 08:20
  • Tomasz
Premiera płyty „Gardens” zespołu Etnos Ensemble
(Podzamcze) Hotel Poziom 511 był miejscem premiery płyty zespołu Etnos Ensemble. Wydarzenie miało miejsce w połowie czerwca, gdy zaproszeni goście mogli wysłuchać utworów z płyty „Gardens”.

(Podzamcze) Hotel Poziom 511 był miejscem premiery płyty zespołu Etnos Ensemble. Wydarzenie miało miejsce w połowie czerwca, gdy zaproszeni goście mogli wysłuchać utworów z płyty „Gardens”.


 

Etnos Ensemble wykonuje swoje autorskie kompozycje inspirowane wpływami etnicznymi z całego świata, muzykę bałkańską, polską i żydowską. Można w ich kompozycjach odnaleźć też elementy muzyki klezmerskiej i jazzu.


 

Początki zespołu sięgają 2008 roku kiedy zaprzyjaźnili się podczas studiów na Akademii Muzycznej w Katowicach akordeonista Konrad Merta i wiolonczelista Piotr Gach. Tak powstał duet grający niedookreśloną stylistycznie muzykę przyprawioną wpływami etno-słowiańskimi. W roku 2014 zaczęli współpracować muzycznie z klarnecistą Bartoszem Pacanem. Trio nie było jeszcze dopełnieniem poszukiwań muzycznych. W roku 2016 dołączył kontrabasista Łukasz Mazanek i od tego momentu kwartet, po uzupełnieniu o instrument basowy zaczął rozwijać się jako Etnos Ensemble. Wtedy powstała pierwsza debiutancka płyta, zespół wystąpił w sali NOSPR w Katowicach, Teatrze Ziemi Rybnickiej czy Studio Koncertowym S1 im. Lutosławskiego w Warszawie. W roku 2018 Etnos Ensemble otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” na dalszy rozwój artystyczny i wydane płyty, przyznawane obiecującym, młodym polskim artystom.


 

Koncert 16 czerwca w Poziom 511 Design Hotel & Spa zaplanowany jako koncert plenerowy, co dałoby mu szczególną oprawę, ze względu na deszcz odbył się w sali konferencyjnej hotelu. Co ciekawe, miejsce okazało się przyjazne kameralnym koncertom, można więc salę z powodzeniem nazwać kameralną salą koncertową.


 

Jarosław Mazanek

Tomasz

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe