RYSZARD M. ARESZTOWANY. SĄD NIE DAJE WIARY KOLEJNYM OŚWIADCZENIOM BYŁEGO PREZYDENTA

  • 25.04.2019, 13:39
  • Edyta
Dzisiaj (tj. 25.04) Sąd Okręgowy w Częstochowie wydał postanowienie o aresztowaniu byłego prezydenta Zawiercia Ryszarda M. Na 18 kwietnia wyznaczono termin, w którym samorządowiec miał stawić się w Poznaniu na badaniach lekarskich. Niestety, kilka dni przed tym terminem dostarczył zaświadczenie lekarskie od psychiatry z prywatnego gabinetu w Krakowie, że nie może wziąć w nich udziału. Sąd wydał dziś postanowienie o aresztowaniu byłego prezydenta. W tej chwili zawierciańscy policjanci wykonują zlecone im przez częstochowski sąd czynności.

Dzisiaj Sąd Okręgowy w Częstochowie wydał postanowienie o aresztowaniu byłego prezydenta Zawiercia Ryszarda M. Na 18 kwietnia wyznaczono termin, w którym samorządowiec miał stawić się w Poznaniu na badaniach lekarskich. Niestety, kilka dni przed tym terminem dostarczył zaświadczenie lekarskie od psychiatry z prywatnego gabinetu w Krakowie, że nie może wziąć w nich udziału. Sąd wydał dziś postanowienie o aresztowaniu byłego prezydenta. W tej chwili zawierciańscy policjanci wykonują zlecone im przez częstochowski sąd czynności.

Przypomnijny, że na dzisiaj - 25 kwietnia - wyznaczony był jeden z terminów rozprawy apelacyjnej byłego prezydenta Ryszarda M. To już kolejna rozprawa, która nie odbyła się ze względu na głównego oskarżonego Ryszarda M., który od stycznia br. nie może stawić się na żadnej rozprawie ze względu na zły stan zdrowia. 18 kwietnia oskarżony miał zostać przebadany w Poznaniu, jednak kilka dni przed tym terminem były prezydent dostarczył zaświadczenie od psychiatry z Krakowa o niemożności wzięcia w nich udziału ze względu na stan zdrowia. Do Poznania nie mógł dojechać, ale do Krakowa już tak.

Wszystko wskazuje na to, że Sąd nie daje wiary oświadczeniom oskarżonego - dzisiaj Sąd Okręgowy w Częstochowie wydał postanowienie o aresztowaniu Ryszarda M. Informacja ta została przekazana faksem do zawierciańskich policjantów, którzy teraz wykonują zlecone czynności. Były prezydent ma zostać przewieziony do aresztu w Poznaniu, w pobliżu miejsca, gdzie miały odbyć się jego badania.

Ponadto Ryszard M. w ostatnich dniach złożył w sądzie oświadczenie mówiące o tym, że rezygnuje on z prawa uczestnictwa w rozprawie apelacyjnej (to właśnie z tego powodu nieobecność oskarżonego "blokowała" kolejne rozprawy). Sąd nie przyjmuje takiego stanowiska i nie daje mu wiary. Oskarżony mógłby w ostatniej chwili złożyć oświadczenie, że jednak chce uczestniczyć w posiedzeniu i ponownie się na nie nie stawić. W areszcie oskarżony będzie miał zapewnioną opiekę medyczną. Termin najbliższej rozprawy wyznaczono na 10 maja. Ryszard M. zostanie na nią doprowadzony z aresztu śledczego. (es)

Edyta

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe