WIELKANOCNY KONKURS CIESZYŁ SIĘ POPULARNOŚCIĄ RÓWNIEŻ WŚRÓD NAJMŁODSZYCH

  • 23.04.2019, 12:20
  • Tomasz Urbański
WIELKANOCNY KONKURS CIESZYŁ SIĘ POPULARNOŚCIĄ RÓWNIEŻ WŚRÓD NAJMŁODSZYCH
(Żarnowiec) Tydzień przed Wielkanocą rozstrzygnięto gminny konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną i stroik w Żarnowcu. Do tegorocznej odsłony świątecznych zmagań zgłoszono w sumie ponad 40 prac. Wiele nagród zdobyli uczestnicy z najmłodszej kategorii wiekowej, czyli przedszkolaki.

(Żarnowiec) Tydzień przed Wielkanocą rozstrzygnięto gminny konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną i stroik w Żarnowcu. Do tegorocznej odsłony świątecznych zmagań zgłoszono w sumie ponad 40 prac. Wiele nagród zdobyli uczestnicy z najmłodszej kategorii wiekowej, czyli przedszkolaki.


 

Tydzień przed świętami, w piątek 12 kwietnia rozstrzygnięto gminny konkurs na palmę i stroik wielkanocny w Żarnowcu. Wielkanocny konkurs zorganizowany został przez tutejszy Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki pod patronatem Wójta Gminy Żarnowiec.


 

Do konkursu zgłoszono 43 prace dzieci, młodzieży i dorosłych. Członkinie kół gospodyń wiejskich otrzymały nagrody i dyplomy w Niedzielę Palmową 14 kwietnia. Panie z KGW wzięły udział w procesji palmowej w Chlinie. Po mszy świętej, którą odprawił ks. Anatol Bujak, panie stowarzyszone w kołach gospodyń wiejskich odebrały nagrody z rąk wójta Grzegorza Sceliny oraz przewodniczącego żarnowieckiej rady gminy Eugeniusza Kapuśniaka.


 

Spośród palm wielkanocnych wykonanych przez przedszkolaki 1 miejsce otrzymał Mikołaj Talik (Gr. „Motylki” Przedszkole Publiczne w Żarnowcu). Dwa kolejne miejsca zajęli Oliwia Siejka (Gr. „Podróżnicy” Przedszkole Publiczne w Żarnowcu) oraz Dominik Pluta (Gr. „Podróżnicy” Przedszkole Publiczne w Żarnowcu). Wśród przedszkolaków najpiękniejszy stroik wielkanocny wykonała Natalia Krzyk (kl. „0” Przedszkole Publiczne w Chlinie). Drugie miejsce w tej kategorii zajął Mateusz Wodecki (Gr. „Motylki” Przedszkole Publiczne w Żarnowcu), natomiast na trzecim miejscu uplasowali się ex aequo Szymon Stanek (Gr. „Motylki” Przedszkole Publiczne w Żarnowcu) oraz Rafał Żaba (kl. „0” Przedszkole Publiczne w Chlinie). W tej kategorii wiekowej wyróżnieni zostali: Igor Grela (Gr.”Motylki” - Przedszkole Publiczne w Żarnowcu), Melania Piątkowska (Gr. „Podróżnicy” Przedszkole Publiczne w Żarnowcu) oraz Nikola Nowak (kl. „0” Szkoła Podstawowa w Chlinie).


 

Wśród uczniów klas I-III najpiękniejszą palmę wielkanocną wykonała Kamila Jaśkowska (kl. I Szkoła Podstawowa w Chlinie), a stroik - Weronika Żaba (kl. III Szkoła Podstawowa w Chlinie). Wśród uczniów starszych klas szkół podstawowych 1 miejsce w konkursie na palmę wielkanocną otrzymał Norbert Miąsko (kl. VI Szkoła Podstawowa w Chlinie), jeśli zaś chodzi o stroik wielkanocny, to 1 miejsce zajął Filip Kapuśniak (kl. VI Szkoła Podstawowa w Żarnowcu).


 

Wśród dorosłych uczestników wielkanocnego konkursu nagrody specjalne otrzymały panie z Kół Gospodyń Wiejskich w Woli Libertowskiej, Łanach Średnich, Łanach Wielkich, Łanach Małych, Zabrodziu, Koryczanach, Małoszycach, Jeziorowicach, Otoli, Chlinie, Udorzu, Brzezinach oraz Żarnowcu.


 

- Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, do którego zgłoszono 43 prace. Świadczy to o aktywności dzieci i młodzieży i zaangażowaniu rodziców, a także nauczycieli prowadzących zajęcia plastyczne. Dzięki takiej postawie możliwe jest organizowanie różnych konkursów promujących twórczość artystyczną dzieci i młodzieży z naszej gminy – poinformował Urząd Gminy w Żarnowcu. (es) Foto: UG Żarnowiec

Tomasz Urbański

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe