DYPLOMY MARZEŃ DLA NAJBARDZIEJ UTALENTOWANYCH

  • 25.02.2019, 12:20
  • Tomasz Urbański
DYPLOMY MARZEŃ DLA NAJBARDZIEJ UTALENTOWANYCH
(Łazy) W Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach na V Gali Wolontariatu miało miejsce uroczyste wręczenie dyplomów tegorocznym stypendystom Ogólnopolskiego Programu Stypendia Pomostowe „Dyplom z Marzeń”.

(Łazy) W Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach na V Gali Wolontariatu miało miejsce uroczyste wręczenie dyplomów tegorocznym stypendystom Ogólnopolskiego Programu Stypendia Pomostowe „Dyplom z Marzeń”.


 

Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Chruszczobród i Chruszczobród Piaski Marta Grzesica w krótkim wystąpieniu przedstawiła udział Stowarzyszenia w Programie Stypendiów Pomostowych. Mówiła, że w tym roku wpłynęły tylko cztery wnioski o przyznanie rekomendacji do pozyskania stypendium. Wnioski spełniały wymagane kryteria. Komisja Stypendialna Stowarzyszenia rekomendowała cztery wnioski i wysłała pełną dokumentację do Administratora Programu tj. Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości w Łodzi. Ostateczną decyzję podjęła Główna Komisja Stypendialna fundatorów stypendiów. Po ogłoszeniu wyników na liście znalazły się wszystkie cztery nazwiska. Szczęśliwymi studentami są: Sebastian Loręs (student Politechniki Śląskiej w Gliwicach – z Chruszczobrodu), Paulina Machura (studentka Politechniki Śląskiej w Gliwicach – z Ciągowic), Marta Zawadzka (studentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach – z Giebła Kolonii z gminy Ogrodzieniec) i Klaudia Łągiewka (studentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – z Dzwonowic z gminy Pilica).


 

Stypendyści otrzymają po 5000 zł wypłacanych w 10 ratach. Jeżeli na koniec roku uzyskają średnią ocen 4,0 to z automatu otrzymają stypendia na drugim roku studiów.


 

Fundatorami stypendiów jest koalicja organizacji: Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Narodowego Banku Polskiego, Fundacji Wspomagania Wsi oraz Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Chruszczobród i Chruszczobród Piaski. Prezes stowarzyszenia podkreśliła jak cenna jest pomoc darczyńców, którzy współfinansują 9% wkładu własnego stowarzyszenia. (mpp), Foto: materiały prasowe

Tomasz Urbański

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe