„CIĘŻKA PRACA PRZED NAMI”

  • 22.12.2018, 12:20
  • Tomasz Urbański
(Żarnowiec) Podczas inauguracyjnej sesji Rady Gminy w Żarnowcu nowo wybrany wójt Grzegorz Scelina oraz radni złożyli ślubowanie, obejmując mandat. W trakcie posiedzenia, które odbyło się 22 listopada radni wybrali na przewodniczącego rady dotychczasowego wójta Eugeniusza Kapuśniaka.

(Żarnowiec) Podczas inauguracyjnej sesji Rady Gminy w Żarnowcu nowo wybrany wójt Grzegorz Scelina oraz radni złożyli ślubowanie, obejmując mandat. W trakcie posiedzenia, które odbyło się 22 listopada radni wybrali na przewodniczącego rady dotychczasowego wójta Eugeniusza Kapuśniaka.


 

Pierwsza sesja w kadencji 2018-2023 zwołana została na 22 listopada. W wyniku tegorocznych wyborów samorządowych w skład rady gminy wchodzą: Mateusz Bryzik, Kazimierz Gębka, Krystian Grela, Artur Jamrocha, Eugeniusz Kapuśniak, Andrzej Kornobis, Krzysztof Kotnis, Wiesława Kowalczyk, Cecylia Krupa, Marek Matuszewski, Marcin Pająk, Paweł Pająk, Mirosław Sokół, Małgorzata Stolarska oraz Krzysztof Toborowicz. Obrady – do czasu wyboru przewodniczącego – prowadził radny senior, czyli Eugeniusz Kapuśniak.


 

Na początku obrad, krótko po ich otwarciu, głos zabrał Andrzej Gumułka, kierownik Obwodu Drogowego nr 2 w Pilicy (obejmującego swym zasięgiem gminę Żarnowiec) z Powiatowego Zarządu Dróg. Pogratulował wybranym radnym i podziękował ustępującemu wójtowi Eugeniuszowi Kapuśniakowi za dotychczasową, wieloletnią współpracę. - Od ‘99 roku wspólnie żeśmy współpracowali i realizowali wszystkie inwestycje na terenie gminy Żarnowca, zarówno z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, z tzw. schetynówek, czyli Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, czy też do dnia dzisiejszego ze środków ministerstwa sprawiedliwości, czyli dokładnie rzecz biorąc MSWiA. W związku z tym ja pozwolę sobie tutaj na ręce wójta wręczyć taki mały upominek podpisany przez wszystkich naszych dyrektorów obecnych to znaczy nie jest tu podpisany tylko jeden dyrektor Doroszewski Mikołaj – myślę, że by się bardzo chętnie pod tym podpisał, niestety nie ma go wśród nas. I muszę państwu powiedzieć, że ta współpraca układała nam się bardzo owocnie. Ja przez okres 8 lat miałem przyjemność pracować w zarządzie i do dnia dzisiejszego bardzo mile to wspominam i sam osobiście także serdecznie wójtowi dziękuję, ponieważ wiele się nauczyłem, chodząc po wspólnych naszych drogach. Myślę, że nie skorzystała na tym tylko gmina Żarnowiec, lecz wszystkie gminy naszego powiatu, za co ja osobiście serdecznie dziękuję – mówił 22 listopada Andrzej Gumułka, wyrażając nadzieję, że dalsza współpraca władz gminy z PZD będzie równie pomyślna i owocna, jak dotychczas.


 

O pracy gminy z Powiatowym Zarządem Dróg i tym, co udało się uzyskać dla Żarnowca mówił również Eugeniusz Kapuśniak. - Myślę, że szczególnie w pamięci mi utkwił i będzie w dalszym ciągu rok 2013, kiedy to dzięki panu Andrzejowi udało nam się ściągnąć tu komisje wojewody. Mój udział niewielki, pana Andrzeja bardzo duży i proszę państwa z powodziówek ze środków MSWiA uzyskaliśmy kwotę 13 milionów 600 tysięcy. Jeżeli państwo to weźmiecie pod uwagę, to jest to kwota równoznaczna prawie z czterema rocznymi dochodami własnymi gminy. I dzięki temu te drogi na terenie gminy są takie, jakie są. Zobaczymy jak następna rada będzie tutaj to realizować, następny wójt – mówił E. Kapuśniak.


 

DOTYCHCZASOWY WÓJT WYBRANY PRZEWODNICZĄCYM RADY


 

Głównymi punktami inauguracyjnej sesji było złożenie ślubowania przez nowo wybranych radnych i wójta Grzegorza Scelinę oraz wybór przewodniczącego rady. Po otrzymaniu zaświadczeń o wyborze oraz złożeniu ślubowania, radni przeszli do wyboru przewodniczącego. Radni zgłosili dwoje kandydatów na to stanowisko – Wiesławę Kowalczyk oraz dotychczasowego wójta Eugeniusza Kapuśniaka. W przeprowadzonym głosowaniu tajnym Wiesława Kowalczyk otrzymała 4 głosy, a Eugeniusz Kapuśniak 11, co oznacza, że w rozpoczynającej się kadencji 2018-2023 dotychczasowy włodarz gminy będzie przewodniczył żarnowieckiej radzie.


 

Na koniec listopadowego posiedzenia głos zabrała radna Wiesława Kowalczyk, która kandydowała na funkcję przewodniczącego. - Chciałam podziękować tym, którzy obdarzyli mnie zaufaniem i oddali głos na mnie, ale również chciałam panu pogratulować wyboru na przewodniczącego rady gminy – przekazała Wiesława Kowalczyk, gratulując E. Kapuśniakowi wyboru.


 

WÓJT SCELINA: MYŚLĘ, ŻE WSPÓŁPRACA BĘDZIE SIĘ DOBRZE UKŁADAĆ


 

Jako ostatni głos zabrał nowo wybrany wójt Żarnowca Grzegorz Scelina. Wyraził nadzieję na współpracę bez względu na środowisko polityczne, z którego wywodzą się poszczególni radni. Wójt podkreślił również, że zarówno jego, jak i nowo wybraną radę czeka ciężka i odpowiedzialna praca. - Dzisiaj złożyliśmy ślubowanie. W rocie ślubowania - kwintesencja zawartości słów, dlaczego tu jesteśmy, po co jesteśmy i że ta droga wybrana przez nas nie jest drogą łatwą, jest drogą ciężką. Jesteśmy zobligowani, zobowiązani wobec siebie, wobec mieszkańców gminy starać się ze wszystkich sił o jej dobro jako cel nadrzędny. Nie zważając na nasze polityczne widzenia, spojrzenia i myślę, że ta współpraca pomiędzy nami będzie się bardzo dobrze układać. Życzę państwu i sobie zdrowia, mądrości w podejmowaniu wszelkich decyzji na rzecz dobra gminy Żarnowiec. Tak, abyśmy drodzy państwo po wypełnieniu naszej 5-letniej kadencji z czystym sercem mogli spojrzeć sobie w oczy, uścisnąć sobie dłonie, a przede wszystkim stając samym przed sobą powiedzieć „dobrze wypełniłem swój mandat społeczny”. Tak jak powiedziałem – ciężka praca przed nami, ale nasz zapał i to, że tu jesteśmy daje nam siłę do tego, żeby wypełnić nasze zobowiązania wobec naszych wyborców. Gratuluję wszystkim jeszcze raz i oby te życzenia spełniły się nam wszystkim – przekazał radnym Grzegorz Scelina.


 

Edyta Superson

Foto: UG Żarnowiec


 

Tomasz Urbański

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe