ANNA STANIASZEK PRZEWODNICZĄCĄ RADY MIEJSKIEJ W ŁAZACH

  • 17.12.2018, 12:20
  • Tomasz Urbański
(Łazy) 21 listopada w sali narad Urzędu Miejskiego w Łazach odbyła się pierwsza inauguracyjna sesja Rady Miejskiej nowej kadencji. Radni oraz burmistrz Maciej Kaczyński złożyli ślubowanie. - Obejmując urząd burmistrza gminy Łazy, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy Łazy. Tak mi dopomóż Bóg – takie zobowiązanie złożył burmistrz. Przewodniczącą Rady Miejskiej wybrana została Anna Staniaszek. 29 listopada w czasie kolejnych obrad radni wybrali jej zastępców (Stefan Kubasik, Dariusz Tabas).

(Łazy) 21 listopada w sali narad Urzędu Miejskiego w Łazach odbyła się pierwsza inauguracyjna sesja Rady Miejskiej nowej kadencji. Radni oraz burmistrz Maciej Kaczyński złożyli ślubowanie. - Obejmując urząd burmistrza gminy Łazy, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy Łazy. Tak mi dopomóż Bóg – takie zobowiązanie złożył burmistrz. Przewodniczącą Rady Miejskiej wybrana została Anna Staniaszek. 29 listopada w czasie kolejnych obrad radni wybrali jej zastępców (Stefan Kubasik, Dariusz Tabas).


 

Inauguracyjna sesja rozpoczęła się od odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Z ramienia Gminnej Komisji Wyborczej przewodniczący Leszek Latos wręczył zaświadczenia o wyborze na funkcję radnego Rady Miejskiej w Łazach. Maciej Kaczyński otrzymał natomiast zaświadczenie o wyborze na burmistrza. Radni w tajnym głosowaniu zdecydowali 12 głosami, że nową przewodniczącą Rady Miejskiej w Łazach została Anna Staniaszek.


 

- Bardzo serdecznie dziękuję za obdarzenie mnie zaufaniem po raz kolejny, na przyszłą kadencję. Mam nadzieję, że będzie nam się wspaniale pracowało, zgodnie i podejmowane tutaj decyzje będą po prostu dobre dla gminy – powiedziała nowa przewodnicząca.


 

Rada Miejska Gminy Łazy kadencji 2018-2023 pracować będzie w składzie: Anna Staniaszek, Antoni Flak, Danuta Ludwikowska, Justyna Kośmida, Alfred Bachowski, Renata Supernak, Edyta Wójcik, Justyna Snopek, Stefan Kubasik, Krzysztof Furman, Zenon Głąb, Agnieszka Janus, Wiesława Majczak, Marta Grzesica, Dariusz Tabas.


 

- Gratulacje, państwo otrzymaliście mandat zaufania od społeczności naszej gminy. Chciałem również podziękować za wsparcie, za poparcie wszystkim mieszkańcom, którzy w ogóle poszli do urn wyborczych. Wybory samorządowe, tak jak inne wybory to święto demokracji. Wiemy wszyscy, że frekwencja podczas tych wyborów była bardzo, bardzo wysoka. Samorząd, gmina to ludzie. W myśl tego hasła wyborczego „Budujemy gminę bez podziałów” zwracam się tutaj do państwa radnych wszystkich. Zapraszam do współpracy, bo praca na rzecz mieszkańców, ten mandat, który otrzymaliście jest olbrzymim zobowiązaniem. Ja ze swojej strony deklaruję otwartość, współpracę i oczywiście jestem do dyspozycji. Bardzo często dyskutujemy, spieramy się, ale chciałbym żeby spory były merytoryczne. Niektórzy mówią, że istotą demokracji jest spór i twardo się przy tym upierają. Ja uważam, ze istotą demokracji jest dialog, a spór może temu dialogowi towarzyszyć. Zawsze powinniśmy wiedzieć o tym i myśleć o tym, że na końcu tego sporu powinien znajdować się jakiś konsensus, kompromis. Jeśli chodzi o moją osobę deklaruję współpracę i bardzo proszę żebyśmy ten czas, te pięć lat wykorzystali na rzecz zrównoważonego rozwoju całej gminy. Mamy bardzo dużo planów, podpisanych umów. Pracy będzie bardzo, bardzo dużo – zaznaczył w trakcie inauguracyjnej sesji burmistrz Łaz Maciej Kaczyński.


 

Przypomnijmy, w czasie ostatnich wyborów samorządowych mieszkańcy Łaz udzielili ogromnego poparcia dotychczasowemu burmistrzowi Maciejowi Kaczyńskiemu. Głos na niego oddały 4 942 osoby (70,04% głosów), podczas gdy jego kontrkandydat Krzysztof Furman otrzymał 2 114 głosów (29,96%).


 

Warto również zauważyć, że w Łazach Maciej Kaczyński nie tylko z ogromną przewagą wygrał wybory, ale też znacząco poprawił swój wynik wyborczy w porównaniu z poprzednimi wyborami samorządowymi. Przed czterema laty w wyborach na burmistrza Łaz kandydowało 5 osób. Maciej Kaczyński wygrał poprzednie wybory w I turze, otrzymując 3 453 głosy (53,48%). Jego najsilniejszy kontrkandydat w 2014 roku - Tadeusz Czop - otrzymał ponad połowę mniej głosów. Wygląda na to, że mieszkańcy są zadowoleni z tego w jakim kierunku zmierza ich gmina.


 

Jedną z uchwał, nad którą pochylili się radni w czasie drugiej sesji była ta dotycząca wynagrodzenia dla burmistrza. Wynagrodzenie burmistrza wynosić będzie łącznie 10 620 zł brutto miesięcznie.


 

SKŁADY KOMISJI RADY MIEJSKIEJ


 

Skład Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Łazach: Agnieszka Janus, Alfred Bachowski, Justyna Snopek, Zenon Głąb, Antoni Flak


 

Skład Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miejskiej w Łazach: Justyna Kośmida, Wiesława Majczak, Agnieszka Janus


 

Skład Komisji Budżetowej Rady Miejskiej w Łazach: Stefan Kubasik, Dariusz Tabas, Danuta Ludwikowska, Justyna Snopek, Krzysztof Furman, Marta Grzesica, Antoni Flak


 

Skład Komisji Bezpieczeństwa i Ochrony Środowiska Rady Miejskiej w Łazach: Stefan Kubasik, Dariusz Tabas, Danuta Ludwikowska


 

Skład Komisji Rozwoju i Promocji Rady Miejskiej w Łazach: Edyta Wójcik, Renata Supernak, Alfred Bachowski, Zenon Głąb, Krzysztof Furman


 

Skład Komisji Spraw Społecznych, Zdrowia, Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Łazach: Justyna Kośmida, Wiesława Majczak, Edyta Wójcik, Marta Grzesica


 

Monika Polak-Pałęga


 

Tomasz Urbański

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe