JEDNOMYŚLNI RADNI PODCZAS INAUGURACYJNEJ SESJI

  • 30.11.2018, 12:20
  • Tomasz Urbański
(Pilica) Jednogłośnie Rada Miasta i Gminy Pilica wyłoniła przewodniczącą oraz dwóch wiceprzewodniczących rady. W pierwszej sesji uczestniczyli wszyscy radni. Ślubowanie złożyli radni oraz burmistrz Artur Janosik, który wygrał wybory w I turze, uzyskując 78% głosów.

(Pilica) Jednogłośnie Rada Miasta i Gminy Pilica wyłoniła przewodniczącą oraz dwóch wiceprzewodniczących rady. W pierwszej sesji uczestniczyli wszyscy radni. Ślubowanie złożyli radni oraz burmistrz Artur Janosik, który wygrał wybory w I turze, uzyskując 78% głosów.


 

Inauguracyjna sesja nowo wybranej Rady Miasta i Gminy Pilica odbyła się w ubiegły wtorek 20 listopada. W tegorocznych wyborach samorządowych wybory na burmistrza wygrał w I turze dotychczasowy włodarz Artur Janosik. Z kolei radnymi w rozpoczynającej się pięcioletniej kadencji 2018-2023 zostali: Joanna Kaniecka, Robert Skutnik, Barbara Przybylik, Łukasz Błażkiewicz, Tomasz Karpała, Jacek Miklas, Renata Wyrodek, Paulina Gajda, Łukasz Majka, Łukasz Kudra, Kazimierz Grzesiak, Stanisława Węglarz, Wojciech Gamrot, Michał Szota oraz Marcin Omyła.


 

Podczas pierwszej sesji rozpoczynającej nową kadencję radni i burmistrz złożyli ślubowanie. Ponadto radni wybrali spośród swego grona przewodniczącego i dwóch wiceprzewodniczących rady. Przewodniczącą Rady Miasta i Gminy w kadencji 2018-2023 wybrana została Barbara Przybylik (pełniła tę funkcję w ciągu ostatnich czterech lat), której kandydaturę poparła jednogłośnie cała rada. – Szanowna rado, otrzymałam od was przed chwilą wielki mandat zaufania, powierzając mi funkcję przewodniczącej Rady Miasta i Gminy Pilica. Przyjmuję to z satysfakcją, ale przede wszystkim z wielką odpowiedzialnością i zapewniam was, że funkcja, którą będę pełnić będzie to służba dla naszego społeczeństwa. Zapewniam, że moja praca będzie sumienna, rzetelna, aby nie zawieść zaufania tak waszego, jak i moich wyborców – przekazała Barbara Przybylik.


 

15 głosami „za” rada wyłoniła również I wiceprzewodniczącego, którym został Wojciech Gamrot. – Postaram się funkcję wiceprzewodniczącego pełnić godnie, decyzje podejmować zgodnie z literą prawa. Mandat zaufania, który otrzymaliśmy od społeczeństwa będę starał się wypełniać bardzo dobrze, poprawić byt naszej społeczności lokalnej – mówił Wojciech Gamrot. Wyraził on również nadzieję, że współpraca rady i burmistrza będzie się układać jak najlepiej, podkreślając, że zgoda buduje, a niezgoda rujnuje.


 

II wiceprzewodniczącym RMiG Pilica został Tomasz Karpała, na którego swój głos również oddali jednogłośnie wszyscy radni.


 

- Wybór na stanowisko wiceprzewodniczącego przyjmuję z satysfakcją, ale i wielką pokorą. Bardzo dziękuję za ten wybór. Chciałbym zapewnić, że dołożę wszelkich starań, aby nasza rada wspólnie pracowała na sukces. Panie burmistrzu, oczywiście deklarujemy pełną współpracę – mówił po ogłoszeniu wyniku głosowania Tomasz Karpała.


 

- Chciałbym podziękować naszym mieszkańcom miasta i gminy Pilica za to, że tak licznie udali się do urn wyborczych. 64% wynosiła frekwencja w tych wyborach samorządowych na terenie naszego miasta i gminy. To jest wysoka frekwencja. Serdecznie chcę podziękować – myślę, żę w imieniu wszystkich obecnych pań i panów radnych, przede wszystkim w imieniu własnym – wszystkim tym, którzy obdarzyli nas tym mandatem zaufania. Tak jak słyszeliśmy już tutaj z ust pani przewodniczącej i panów wiceprzewodniczących deklarujemy współpracę, przede wszystkim ja deklaruję współpracę z wysoką radą, z państwem sołtysami, z mieszkańcami naszej gminy, z wszystkimi organizacjami działającymi na terenie naszego miasta i gminy. Będziemy starali się nie zawieść oczekiwań naszych wyborców, mieszkańców miasta i gminy Pilica. Myślę, że ta kadencja 2018-2023 też będzie tak owocna jak ta, która już minęła. A dobrze wiemy, że była bardzo obfita w środki zewnętrzne, była bardzo obfita w zadania inwestycyjne, które realizowaliśmy na terenie naszego miasta i gminy. Pozyskaliśmy naprawdę duże zewnętrzne pieniądze. Budżet naszej gminy na inwestycje z roku na rok jest coraz wyższy, to głównie zasługa tego, iż możemy korzystać z dobrodziejstwa środków przede wszystkim unijnych, środków zewnętrznych. Myślę, że sprawnie te środki pozyskujemy i na poprawę jakości życia mieszkańców naszego miasta i gminy wykorzystujemy – powiedział pod koniec wtorkowej sesji burmistrz Artur Janosik. Zwrócił też uwagę na to jak ważna jest współpraca burmistrza i rady, która w poprzednich latach zdaniem Artura Janosika układała się pozytywnie. Życzył radnym owocnej pracy na rzecz mieszkańców i rozwoju Pilicy.


 

Edyta Superson


 

Tomasz Urbański

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe