TROJE CHĘTNYCH DO WYŚCIGU O FOTEL WÓJTA!

  • 16.09.2018, 12:20
  • Tomasz Urbański
(Włodowice) Wójt Włodowic Adam Szmukier w nadchodzących wyborach samorządowych znowu powalczy o władzę w gminie. Tymczasem kampania wyborcza nabiera tempa. Może być bardzo ciekawa. Na urząd wójta chce kandydować również Andrzej Jureczko, który do niedawna pełnił funkcję dyrektora Gimnazjum im. Władysława Kowala we Włodowicach. Swój start w wyborach na to stanowisko zapowiada także Dorota Wnuk, która obecnie pełni funkcję nieetatowego członka zarządu powiatu zawierciańskiego.

(Włodowice) Wójt Włodowic Adam Szmukier w nadchodzących wyborach samorządowych znowu powalczy o władzę w gminie. Tymczasem kampania wyborcza nabiera tempa. Może być bardzo ciekawa. Na urząd wójta chce kandydować również Andrzej Jureczko, który do niedawna pełnił funkcję dyrektora Gimnazjum im. Władysława Kowala we Włodowicach. Swój start w wyborach na to stanowisko zapowiada także Dorota Wnuk, która obecnie pełni funkcję nieetatowego członka zarządu powiatu zawierciańskiego.


 

- W nadchodzących wyborach samorządowych ponownie będę ubiegał się o wybór na stanowisko wójta gminy Włodowice. Olbrzymia determinacja w dążeniu do celu, a także spora wiedza i doświadczenie jakie zdobyłem w poprzednich dwóch kadencjach z pewnością zaowocują jeszcze lepszymi wynikami mojej służby dla Naszej Gminy. Zarówno te zrealizowane jak również rozpoczęte i czekające na realizacje projekty oraz inwestycje dają mi poczucie dumy oraz umacniają mnie w przekonaniu abym nadal pracował na rzecz zrównoważonego rozwoju gminy Włodowice. Do największych moich sukcesów w mijającej kadencji zaliczam kapitalny remont budynku przedszkola we Włodowicach, gdzie stworzone zostało komfortowe miejsce dla 100 przedszkolaków. A obecnie przy obiekcie tym budowana jest nowoczesna Otwarta Strefa Aktywności. Cieszę się także i jestem dumny z zainstalowania 290 instalacji solarnych na prywatnych posesjach we wszystkich sołectwach naszej gminy, nadal przygotowujemy wniosek o dotację na kolejne panele solarne. Dodam że obecnie do Urzędu Marszałkowskiego złożony został kolejny wniosek o dotację na zainstalowanie instalacji fotowoltaicznych w 441 gospodarstwach, wliczając także te gdzie prowadzona jest działalność gospodarcza - przekazał nam wójt Włodowic Adam Szmukier.


 

Wśród swoich sukcesów wójt wymienia także modernizację wielu ulic i remont bardzo ważnych wodociągów.


 

- Z inwestycji poszczycić się mogę wyremontowaniem dróg gminnych w sołectwach Włodowice, Góra Włodowska, Hucisko, Zdów, Morsko, budową wspólnie z powiatem dużego parkingu w Rudnikach a także bardzo oczekiwanych chodników w kilku sołectwach. Sporym sukcesem będzie także zakup nowego samochodu strażackiego przy sporym zewnętrznym pozyskanym dofinansowaniu dla OSP w Zdowie, który będzie przekazany strażakom w najbliższych dniach. Udało nam się dokonać remontu kilku bardzo ważnych wodociągów, a kolejne czekają z gotową dokumentacją projektową. Ważnym zadaniem była zakończona niedawno budowa dwóch zbiorników na wodę pitną w Hucisku o łącznej pojemności 150 m sześciennych - przyznaje wójt A. Szmukier.


 

CO DALEJ Z RYNKIEM WE WŁODOWICACH?


 

Adama Szmukiera zapytaliśmy między innymi co dalej z rynkiem we Włodowicach. Ostatnio unieważnione zostało postępowanie na jego zagospodarowanie. W komunikacie z otwarcia ofert z czerwca pojawiła się informacja, że zamawiający zamierzał przeznaczyć na ten cel 2 200 890,65 zł. Czy jest szansa na zrealizowanie tej inwestycji?


 

- Centralnym placem w gminie jest rynek we Włodowicach. Sporządzona została kompletna dokumentacja projektowa jego modernizacji. Rynek będzie wyglądał ślicznie. Zwiększyliśmy środki budżetowe na ten cel. Ogłosiliśmy już dwa przetargi, a obecnie ogłoszony jest trzeci przetarg na wykonawstwo. Jednak żadna z firm, niestety dotychczas nie zgłosiła się do wykonania tego zadania. Wierzę mocno, że to zadanie uda nam się zrealizować, jest ono podzielone na cztery etapy, z terminem wykonawstwa do końca sierpnia przyszłego roku - mówił wójt Włodowic.


 

MIESZKAŃCY WALCZYLI PRZECIW BUDOWIE MASZTU


 

W ubiegłym roku zrobiło się głośno o tym, że mieszańcy Rudnik (gmina Włodowice) nie chcą budowy nowego masztu telefonii komórkowej w ich miejscowości.


 

- Wiosną ubiegłego roku rozpoczęto działania dotyczące budowy stacji bazowej telefonii komórkowej – masztu, w najwyższym wzniesieniu Rudnik, w pobliżu domów oraz tamtejszej szkoły i przedszkola. Ta informacja wywołała sporo kontrowersji i sprzeciwów wśród mieszkańców. Wynikają one z przekonania o szkodliwości promieniowania elektromagnetycznego a także oddziaływania samego masztu na zdrowie i samopoczucie człowieka. Osobiście również popieram dążenia mieszkańców do zlokalizowania obiektu w innym miejscu, w bezpiecznej odległości od siedzib ludzkich. W chwili obecnej nie wydana została żadna decyzja w tej sprawie albowiem dokumentacja została przekazana do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Częstochowie w związku ze złożonym sprzeciwem inwestora – jednej z sieci telefonii komórkowej. Na całym terenie Polski zlokalizowanych jest wiele różnego typu urządzeń przekaźnikowych, różnych operatorów o zróżnicowanej mocy promieniowania. Maszty posadowione są w centrach miast, i w miejscach ubocznych. Ich budowa realizowana była w różnym czasie kiedy jeszcze nie znano problematyki ich szkodliwości. Jeden z masztów zlokalizowany na podwórzu przy Urzędzie Gminy w marcu tego roku został zlikwidowany. Natomiast na dachu UG są przekaźniki, ale nikt z mieszkańców nigdy nie zgłaszał potrzeby przebudowy tych masztów. Obecnie rozważymy możliwość - po wnikliwym zbadaniu siły promieniowania - podjęcia starań ewentualnej zmiany lokalizacji masztu - przyznaje Adam Szmukier.


 

Adam Szmukier po raz pierwszy został wybrany na funkcję wójta w 2010 roku i uzyskał 1282 głosów w pierwszej turze. Jego kontrkandydat Mirosław Cybul uzyskał 603 głosy. W kolejnej turze A. Szmukier uzyskał zaś 1339, a jego konkurent M. Cybul 651 głosów. Także w 2014 roku mieszkańcy zaufali Adamowi Szmukierowi, a zagłosowało na niego aż 1779 wyborców, co świadczy o tym, że poprawił swój wynik. Jak będzie tym razem?


 

KTO JESZCZE CHĘTNY?


 

Niedawno chęć kandydowania na urząd wójta ogłosił na portalu Facebook Andrzej Jureczko, który jakiś czas temu był dyrektorem gimnazjum we Włodowicach. Będzie kandydował z KWW Możesz Więcej.


 

- Zaczynamy odnowa. Aby poprawnie sprawować urząd wójta należy słuchać rad i opinii mieszkańców, czyli wszystkich grup społecznych, co będzie prowadzić do najlepszych rozwiązań - takie przesłanie możemy przeczytać obok zdjęcia Andrzeja Jureczki na jego profilu na portalu Facebook.


 

Start potwierdza także Dorota Wnuk, czyli nieetatowa członkini zarządu powiatu zawierciańskiego. W wyborach samorządowych do rady powiatu uzyskała 249 głosów i startowała z listy KW Platforma Obywatelska RP. Pełni funkcję prezesa stowarzyszenia „Dla Gminy Włodowice”. Będzie startowała z KWW Szansa na Rozwój.


 

- Już niedługo przedstawię osoby, z którymi będziemy gminę rozwijać. Nasze hasło wyborcze to „szansa na rozwój”. Liczymy na to, że będziemy mieć poparcie i że wygramy. Nasz program wkrótce zostanie ogloszony i przedstawiony mieszkańcom. Zmiany będą dotyczyły każdej sfery - mówi Dorota Wnuk.


 

Monika Polak-Pałęga

 

Zdjęcie Andrzeja Jureczki: profil Andrzeja Jureczki na Facebooku


 

Tomasz Urbański

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe