REMONTY OSP W ŻARNOWCU

  • 23.05.2018, 12:20
  • Tomasz Urbański
​​​​​​​(Żarnowiec) Rozpoczęła się przebudowa remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Otoli. Prace, których koszt opiewa na 450 tysięcy złotych mają zostać zakończone do 31 lipca br. W ubiegłym miesiącu zakończone zostały prace związane z inną jednostką OSP z gminy Żarnowiec. Wyremontowane zostały niektóre pomieszczenia budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Chlinie.

(Żarnowiec) Rozpoczęła się przebudowa remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Otoli. Prace, których koszt opiewa na 450 tysięcy złotych mają zostać zakończone do 31 lipca br. W ubiegłym miesiącu zakończone zostały prace związane z inną jednostką OSP z gminy Żarnowiec. Wyremontowane zostały niektóre pomieszczenia budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Chlinie.

 

Przetarg na przebudowę remizy OSP w Otoli gmina ogłosiła na początku lutego br. Do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma. Jako że spełniła warunki wymienione w ogłoszeniu o przetargu, wygrała go. Gmina oficjalnie ogłosiła 2 marca wybraną firmę, która wykona inwestycję, a jest to Firma Handlowo – Usługowa „PASO” Sośnierz Paweł z Wolbromia. Oferent za przebudowę remizy podał cenę 450 tysięcy złotych – to o blisko 42 tysiące mniejsza kwota od tej, którą gmina gotowa była przeznaczyć na remont budynku w Otoli.

 

Zakres prac obejmuje między innymi roboty rozbiórkowe, wykonany zostanie dach, drzwi i okna, ściany, następnie roboty wykończeniowe wewnętrzne, dalej ocieplenie ścian i zagospodarowanie terenu. Wykonane zostaną również instalacje sanitarne i wodociągowe. Prace mają zostać zakończone do końca lipca br. Póki co mieszkańcy mogą na bieżąca obserwować postęp rozpoczętej już przebudowy.

 

W ubiegłym miesiącu zakończył się remont w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Chlinie. W ramach tego zadania dokonano remontu głównej sali, zaplecza, pomieszczenia zarządu oraz klatki schodowej. (es) Foto: UG Żarnowiec

Tomasz Urbański

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe