NAJPIĘKNIEJSZE PILICKIE PALMY

  • 14.04.2018, 12:20
  • Tomasz Urbański
​​​​​​​(Pilica) W Niedzielę Palmową 25 marca w Pilicy odbyły się konkursy na najpiękniejsze palmy wielkanocne. Mieszkańcy prezentowali swoje imponujące prace w ramach dwóch konkursów. Jeden zorganizowany został przez Urząd Miasta i Gminy Pilica, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Klasztor oo. Franciszkanów, drugi natomiast odbył się w kościele parafialnym pw. Św. Mikołaja w Kidowie. Do obu konkursów zgłoszono łącznie prawie 60 palm wielkanocnych. Wyłonienie zwycięzców z całą pewnością było trudnym zadaniem, bowiem każda piękna palma zasługiwała na uznanie.

(Pilica) W Niedzielę Palmową 25 marca w Pilicy odbyły się konkursy na najpiękniejsze palmy wielkanocne. Mieszkańcy prezentowali swoje imponujące prace w ramach dwóch konkursów. Jeden zorganizowany został przez Urząd Miasta i Gminy Pilica, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Klasztor oo. Franciszkanów, drugi natomiast odbył się w kościele parafialnym pw. Św. Mikołaja w Kidowie. Do obu konkursów zgłoszono łącznie prawie 60 palm wielkanocnych. Wyłonienie zwycięzców z całą pewnością było trudnym zadaniem, bowiem każda piękna palma zasługiwała na uznanie.

 

Oba konkursy odbyły się w Pilicy już po raz piąty. W rywalizacji, której organizatorami byli Urząd Miasta i Gminy Pilica, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Pilicy oraz Klasztor oo. Franciszkanów, o miano najpiękniejszej rywalizowało 26 palm wielkanocnych. Nie da się ukryć, że imponowały nie tylko starannością wykonania, pięknem i kolorystyką, ale również wielkością – do przeniesienia niektórych z palm potrzeba było kilku osób. Decyzję o przyznaniu nagród podjęła komisja konkursowa, w skład której weszli: burmistrz Artur Janosik, sekretarz gminy Anna Kulczak, dyrektor pilickiej biblioteki Anna Kowalska, dyrektor ZEAS Barbara Dąbrowa, Prezes Koła Seniorów Helena Wojas, Gwardian o. Błażej Sówka oraz powiatowa radna Róża Kończyk. Jurorzy zwracali szczególną uwagę na długość konkursowych palm oraz ich wykonanie. Najpierw dokonano prezentacji prac konkursowych, następnie wszyscy utworzyli barwny, świąteczny korowód, który przemaszerował do klasztoru oo. Franciszkanów na mszę świętą, gdzie Gwardian o. Błażej Sówka poświęcił wszystkie palmy. Konkurs został rozstrzygnięty w trzech kategoriach – indywidualnej, zespołowej dzieci oraz zespołowej dorosłych. Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne oraz nagrody książkowe, które ufundowała pilicka biblioteka.

 

Tego samego dnia Konkurs Palm Wielkanocnych odbył się również w kościele parafialnym pw. Św. Mikołaja w Kidowie. Inicjatorem konkursu jest ks. proboszcz Zbigniew Grzesiński. Do parafialnych zmagań zgłoszonych zostało ponad 30 palm. Wykonywały je dzieci, młodzież, dorośli, zarówno indywidualnie, jak i grupowo. Wszystkie zachwycały estetyką wykonania i dokładnością. Jurorami w tym konkursie byli: przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Pilica Barbara Przybylik, Irena Małoszewska, Anna Nawrot oraz Grzegorz Duras. Przyznano nagrody w dwóch kategoriach – praca indywidualna oraz praca grupowa. I miejsce w kategorii indywidualnej przyznano Lenie Duraj, Basi Wolskiej, Patrykowi Przybylikowi, Julii Szocie oraz Sylwii Szocie. Drugie miejsce zajęli natomiast Joanna Gębka, Aleksandra Waga, Malwina Waga, Mateusz i Kacper Wieczorkowie oraz Agata Pelan. Trzecie miejsce zajęły palmy autorstwa Kaliny Pelan, Mileny Wróbel, Leny Bachorskiej oraz Wiktora Strzelca.

 

Wśród palm, które były wynikiem pracy zespołowej, jury przyznało pierwsze miejsce KGW Przychody. Na drugim miejscu uplasowały się członkinie w KGW w Kidowie, a trzecie zajęła palma wykonana przez panie z KGW Siadcza. Dla zwycięzców konkursu przygotowano puchary oraz medale. Nikt jednak nie odszedł „z pustymi rękami” – docenieni zostali wszyscy uczestnicy konkursu, którzy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. (es) Foto: UMiG Pilica

Tomasz Urbański

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe