TYTUŁ WYWALCZYŁ… REPREZENTANT SPORTÓW WALKI

  • 24.03.2018, 12:20
  • Tomasz Urbański
(Myszków, Podlesice) We wtorek 13 marca, w gościnnym hotelu „Ostaniec” w Podlesicach, rozstrzygnięty został plebiscyt, którego zadaniem było wyłonienie najpopularniejszych – zdaniem kibiców – sportowców z powiatów myszkowskiego i zawierciańskiego. Nasze redakcje zorganizowały go już po raz piętnasty. Zwycięzcą głosowania został Łukasz Szecówka, przedstawiciel sportów walki. Tuż za nim uplasował się najstarszy z tegorocznych nominowanych, 67-letni maratończyk Zenon Cupiał. Podium uzupełniła najmłodsza z grona wybranych do Plebiscytu, 11-letnia utalentowana kolarka Milena Tokarska z Łaz.

(Myszków, Podlesice) We wtorek 13 marca, w gościnnym hotelu „Ostaniec” w Podlesicach, rozstrzygnięty został plebiscyt, którego zadaniem było wyłonienie najpopularniejszych – zdaniem kibiców – sportowców z powiatów myszkowskiego i zawierciańskiego. Nasze redakcje zorganizowały go już po raz piętnasty. Zwycięzcą głosowania został Łukasz Szecówka, przedstawiciel sportów walki. Tuż za nim uplasował się najstarszy z tegorocznych nominowanych, 67-letni maratończyk Zenon Cupiał. Podium uzupełniła najmłodsza z grona wybranych do Plebiscytu, 11-letnia utalentowana kolarka Milena Tokarska z Łaz.

 

Gala podsumowująca plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca 2017 roku organizowany przez redakcje Gazety Myszkowskiej i Kuriera Zawierciańskiego odbyła się we wtorek 13 marca, w Hotelu „Ostaniec” w Podlesicach. Wzięło w niej udział około 100 gości.

 

Walka o tytuł Najpopularniejszego Sportowca była – co jest już tradycją - zacięta i wyrównana. Przetasowania w pierwszej dziesiątce obserwowaliśmy do samego końca. Można powiedzieć, że o wszystkim zdecydowały ostatnie dni głosowania. Przez ostatni weekend wzrosła liczba głosów nadsyłanych za pośrednictwem SMS –ów, zaś w poniedziałek kupony przynoszone do naszej redakcji liczyliśmy w setki. Okazało się, że kibice wielu nominowanych przez nas sportowców mozolnie kompletowali kupony, i czekali do samego końca z ich przyniesieniem. W tym roku oddano łącznie blisko 3000 głosów.

 

SPORTOWCY, SPONSORZY, POLITYCY

 

Gala towarzysząca plebiscytowi już na stałe wpisała się w kalendarz najważniejszych lokalnych imprez. Jest nam niezwykle miło gościć podczas niej tych, którzy odpowiadają za rozwój regionalnego sportu i tych, którzy go wspierają. Obok zawodników uczestniczą w niej klubowi działacze i trenerzy. Jedni z nominowanych sportowców odnoszą sukcesy na arenach światowych, inni są liderami lokalnych rozgrywek. Sama impreza nie miałaby odpowiedniej rangi i oprawy, gdyby nie wsparcie sponsorów. W tym roku sponsorami plebiscytu były firmy HDI Rathdowney, U&R Calor – dostawca ciepła systemowego, Biuro Podróży Denar Travel, firma Mexller Artura Nowaka z Częstochowy, zajmująca się importem rowerów, firma komputerowa  desire24.com Mirosława i Przemysława Lipskich, Piekarnia Brel Katarzyny i Grzegorza Frosiów, Zofia i Andrzej Jastrzębscy oraz Sławomir Kaczyński. Obecnością na gali zaszczyciła nas większość zaproszonych wójtów, burmistrzów i prezydentów miast i gmin z powiatów myszkowskiego i zawierciańskiego, przedstawiciele obydwu starostw, obecna była Posłanka na Sejm RP Anna Nemś.

 

WYNIKI

 

Plebiscyt Gazety Myszkowskiej i Kuriera Zawierciańskiego nie jest typowym miernikiem sportowych osiągnięć nominowanych przez nas kandydatów, bardziej zabawą, do której zapraszamy kibiców. Z założenia ma być także „pretekstem” do spotkania się osób, które poprzez sport promują nasz region. Sądzimy, że spełnia swoje zadanie. Część oficjalną imprezy poprowadzili Redaktor Naczelny obu gazet Jarosław Mazanek oraz znakomity, licencjonowany spiker sportowy Dariusz Skorupa. Dla każdego z nominowanych przygotowaliśmy pamiątkowe dyplomy, na których mogli oni znaleźć swoje podobizny. Najlepsza dziesiątka plebiscytu otrzymała upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Myszkowie, wręczał je starosta Dariusz Lasecki. Otworzył ją Kacper Chojnacki, młody reprezentant Olimpijczyka Szczekociny, który w 2017 roku imponował wysoką formą, m.in. podczas Mistrzostw Śląska i Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzieży. Dodajmy, że do dziesiątki awansował finiszując w iście kolarskim stylu, wyprzedzając o… jeden głos Sławomira Rychlika, maratończyka z Cynkowa. Na 9 miejscu zakończył tegoroczny Plebiscyt  Paweł Balwierz, 15-letni bokser trenujący w Masłońskim pod okiem księdza Zbigniewa Dudka. Paweł w ubiegłym roku wywalczył m.in. srebrny medal Mistrzostw Polski Młodzików. Miejsce 8 także przypadło młodemu pięściarzowi, reprezentantowi LKS-u Myszków, Michałowi Szotowi. To m.in. ubiegłoroczny Mistrz Śląska juniorów w kategorii super ciężkiej oraz brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów do lat 18.

 

Wysokie 7 miejsce zajął Przemysław Matyja, przedstawiciel sportów walki, reprezentant klubu KSW Ofensywa. To m.in. zdobywca pasa zawodowego Mistrza Polski w K1 na Gali Night Of Champions, jeden z najlepszych kickboxerów w swojej kategorii w naszym kraju.

 

Z szóstym wynikiem zakończył udział w tegorocznym plebiscycie młody kolarz „Błekitnych Koziegłowy, Jakub Musialik. Ubiegłoroczny Mistrz Województwa Śląskiego w przełajach w swojej kategorii wiekowej, oraz lider na koniec 2017 roku w klasyfikacji generalnej Orlen Pucharu Polski oraz generalnej klasyfikacji przełajowej Polskiego Związku Kolarskiego zdobył w głosowaniu 107 głosów. Pierwszą „piątkę” otworzył Sebastian Surowiec (286 głosów), napastnik piłkarskiego klubu KS Kotowice. O podium „otarł się” w tym roku, czwarty w plebiscycie Bartosz Oleksiak, kolejny reprezentant „Błękitnych” Koziegłowy. Ubiegłoroczny Mistrz Województwa Śląskiego w kolarstwie przełajowym w młodzikach uzyskał 413 głosów. Trzecie miejsce wywalczyła Milena Tokarska, mieszkanka Łaz w powiecie zawierciańskim, trenująca kolarstwo w MGLKS „Błękitni” Paula Trans Koziegłowy. Mało który zawodnik może pochwalić się tyloma sukcesami osiągniętymi w ubiegłym roku co utalentowana 11-latka. To m.in. tryumfatorka ubiegłorocznego Mini Tour de  Pologne w swojej kategorii wiekowej, Mistrzyni Polski Szkółek Kolarskich MTB wśród zawodniczek z rocznika 2007, zwyciężczyni w VII Ogólnopolskim Wyścigu o Puchar Wójta Gminy Poraj, wyścigu o Puchar Hotelu „Orle Gniazdo” w Hucisku, XXXIX Międzynarodowym Wyścigu w kolarstwie przełajowym w Koziegłowach czy XXI Memoriale Edwarda  Pelki w Szczekocinach. Za wywalczenie miejsca na najniższym stopniu naszego plebiscytu (oddano na nią 506 głosów) otrzymała w nagrodę telefon ASUS Zenfone 3 Max.

 

Drugie miejsce przypadło w tym roku Zenonowi Cupiałowi. Ten przyzwyczajony do aktywnego trybu życia 67-letni emerytowany listonosz z Nowej Wsi zaczął biegać 5 lat temu, zachęcony przykładem swego syna. W roku 2017 został kolejną „Koronowaną Głową” z powiatu myszkowskiego, jeśli chodzi o polskie maratony.  Dokonał tego w sposób niebywały, w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Z trzema (z pięciu najważniejszych) biegami na dystansie 42 kilometrów i 195 metrów uporał się w …pięć tygodni. W ubiegłym roku, w kategorii M-60 w której startuje, „Koronę Maratonów Polskich” zdobyły zaledwie 4 osoby! Głos na pana Zenona oddało 517 osób. Nagrodą za drugie miejsce był wysokiej klasy rower górski od firmy Mexller.

 

Zwycięzcą Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Roku 2017 z powiatów myszkowskiego i zawierciańskiego został Łukasz Szecówka. Myszkowianin trenujący w Medi-Gym w Koziegłowach to uczestnik wielu prestiżowych gali w Polsce i za granicą. Jest zawodnikiem organizacji zawodowej Polish Fight Night. Walczy w najbardziej kontaktowej formule kickboxingu jaką jest K1. Jest posiadaczem dwóch pasów Zawodowego Mistrza Polski w K1 - WKA i WKSF. Ten drugi zdobył na Gali Night of Champion w Kłodzku w lutym ub. roku, nokautując przeciwnika w 3 rundzie. W maju 2017 r. wygrał efektownie przez nokaut w 2 rundzie z zawodnikiem z Ukrainy na Gali WKN Challenge, która odbyła się w Zawierciu. W ubiegłorocznym dorobku Łukasz Szecówki jest także Puchar Górnego Śląska w MMA zdobyty podczas imprezy w Katowicach. Pierwsze miejsce oraz nagrodę w postaci laptopa o wartości ok. 4,5 tysiąca złotych zapewniły mu 753 oddane na niego głosy.

 

PUCHARY DLA NAJMŁODSZEJ I NAJSTARSZEGO

 

Starosta oraz Zarząd Powiatu Zawierciańskiego ufundowali nagrody specjalne – w postaci  pucharów - dla najmłodszego i najstarszego zawodnika spośród nominowanych w Plebiscycie. Otrzymali je Milena Tokarska i Zenon Cupiał.

 

TRENER ROKU DZIAŁACZ ROKU

 

Tradycyjnie przyznaliśmy także dwie nagrody, do których typy zgłaszali dziennikarze Kuriera Zawierciańskiego i Gazety Myszkowskiej. Tytułem „Działacza roku 2017” uhonorowaliśmy Andrzeja Chmurzewskiego, za  jego wieloletnią, bardzo owocną pracę z zawodnikami, za działania, które z klubu GLKS „Błękitni” Koziegłowy uczyniły jeden z najbardziej liczących się w Polsce klubów specjalizujących się w kolarstwie przełajowym oraz za ubiegłoroczne zabiegi, które przyczyniły się do tego, że Koziegłowy na początku tego roku znów mogły być areną bardzo udanych Mistrzostw Polski. Jeśli chodzi o tytuł „Trenera roku 2017” nie było wątpliwości, komu go przyznać za osiągnięcia ubiegłego roku. Za niewątpliwie historyczny wyczyn, za zwycięstwo nie tylko w rozgrywkach ligowych, ale także w niezwykle emocjonujących barażach i wprowadzenie drużyny Aluronu Virtu Warty Zawiercie do siatkarskiej PlusLigi tytuł otrzymał Dominik Kwapisiewicz.

 

Robert Bączyński

 

Tomasz Urbański

Zdjęcia (16)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe