ZAREJESTRUJ SIĘ NA BEZPŁATNE BADANIA KRWI, ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W AKCJI NEFROTEST!

  • 04.12.2017, 16:24
  • Edyta
(Zawiercie) Już we wtorek i w środę (5 oraz 6 grudnia) odbędzie się telefoniczna rejestracja na bezpłatne badania krwi organizowane w ramach akcji NEFROTEST. Zainteresowani mieszkańcy będą mogli dzwonić pod dwa numery telefonów 516-070-507 oraz 516-050-705 w godzinach 10.00-15.00.

(Zawiercie) Już we wtorek i w środę (5 oraz 6 grudnia) odbędzie się telefoniczna rejestracja na bezpłatne badania krwi organizowane w ramach akcji NEFROTEST. Zainteresowani mieszkańcy będą mogli dzwonić pod dwa numery telefonów 516-070-507 oraz 516-050-705 w godzinach 10.00-15.00.

 

10 grudnia mieszkańcy Zawiercia i okolic będą mogli przekonać się czy ich nerki pracują prawidłowo. W pierwszej edycji akcji NEFROTEST prowadzonej w Zawierciu pod koniec 2014 roku zostało przebadanych ponad 400 osób. Prawie 7% z nich miało nieprawidłowe wyniki, które mogły wskazywać na choroby nerek. Pacjenci zostali objęci opieką poradni nefrologicznej i stacji dializ.

 

Lekarze zalecają badania profilaktyczne nerek u osób dorosłych raz do roku. Takie badanie jak pobranie krwi umożliwia sprawdzenie stężenia kreatyniny, a każde odchylenie tego wyniku od normy powinno być skonsultowane z lekarzem rodzinnym, a w razie potrzeby ze specjalistą nefrologiem. Warto sprawdzać stan nerek regularnie, bowiem choroby nerek, jeśli zostaną zdiagnozowane wcześnie, są w dużym odsetku uleczalne, a w najgorszym wypadku  można je znacznie spowolnić.

 

- W tym roku znowu zapraszamy naszych mieszkańców do badań w ramach kampanii NEFROTEST – mówi Bernadeta Góra, pielęgniarka oddziałowa z Centrum Dializ Fresenius.

 

Tym razem organizatorzy zaplanowali bezpłatne badanie krwi dla 300 osób, a to całkiem sporo – dodaje pielęgniarka.

 

Chociaż telefony rejestracyjne będą czynne już do 10.00 organizatorzy zachęcają do telefonicznej rejestracji w drugiej części dnia - po 12.00, a przed 15.00. - Podczas rejestracji telefony dzwonią już przed 10.00 bowiem mieszkańcy boją się, że dla nich miejsca zabraknie. A to niepotrzebny strach – mówi pielęgniarka oddziałowa. – W rezultacie rano jest się bardzo trudno dodzwonić, a potem telefony milkną – dodaje.

 

Aby telefonicznie zapisać się na bezpłatne badania krwi, które wykrywa nieprawidłowe funkcjonowanie nerek należy podać imię i nazwisko, numer PESEL, miejsce zamieszkania i numer telefonu kontaktowego. Rejestratorki zapytają też o choroby najczęściej towarzyszące niesprawnym nerkom, jak nadciśnienie czy cukrzyca. Każdy zgłaszający się zostanie zapisany na konkretną godzinę, by usprawnić cały proces i uniknąć długiego oczekiwania w kolejkach. Zapisywać mogą się wszyscy mieszkańcy powyżej 45. roku życia. Badania odbędą się 10 grudnia, w Centrum Dializ Fresenius w Zawierciu przy ulicy Willowej 11 (róg ulicy Miodowej) w godzinach 8:00 – 16:00. (es)

Edyta

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe