OŚRODEK ZDROWIA BĘDZIE JAK NOWY

  • 19.05.2017, 12:20
  • Tomek
(Łazy) Gmina Łazy realizuje szereg nowych inwestycji. Mieszkańcy już niedługo będą mogli podziwiać między innymi wyremontowany ośrodek zdrowia w Niegowonicach. Przebudowany zostanie odcinek ul. Kolejowej w tej miejscowości, a na budynku Parku Wodnego „Jura” zamontowane zostaną solary. Dzieci ucieszy natomiast wiadomość, że przy Zespole Szkół nr 1 w Łazach powstanie plac zabaw.

(Łazy) Gmina Łazy realizuje szereg nowych inwestycji. Mieszkańcy już niedługo będą mogli podziwiać między innymi wyremontowany ośrodek zdrowia w Niegowonicach. Przebudowany zostanie odcinek ul. Kolejowej w tej miejscowości, a na budynku Parku Wodnego „Jura” zamontowane zostaną solary. Dzieci ucieszy natomiast wiadomość, że przy Zespole Szkół nr 1 w Łazach powstanie plac zabaw.

 

Wykonanie termomodernizacji i zabezpieczeń przeciwwilgociowych piwnic budynku ośrodka zdrowia w Niegowonicach ma kosztować 297.898,25 zł brutto. Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane „Jura” z Wolbromia, które złożyło najkorzystniejszą ofertę cenową. Inwestycja ma zostać zakończona do końca sierpnia i jest jednym z zadań zgłoszonych do dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

 

Trwa przebudowa odcinka ulicy Kolejowej w Niegowonicach, w ramach której wykonana zostanie nowa konstrukcja nawierzchni.

 

- Inwestycja ta znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i komfortu uczestników ruchu. Wody opadowe i roztopowe zostaną odprowadzone do istniejącego systemu rowów przydrożnych, które należy wykarczować, udrożnić i odmulić celem zwiększenia ich przepustowości – zaznaczają urzędnicy.

 

Całość ma kosztować 537.902,16 zł. Wykonawcą zadania jest STRABAG Infrastruktura Południe.

 

Łazy otrzymały dofinasowanie na realizację zadania „Rozwiązywanie problemów niskiej emisji poprzez montaż instalacji solarnej w Parku Wodnym w Łazach”. 1 lutego podpisana została umowa o dofinasowanie projektu z Zarządem Województwa Śląskiego w ramach RPO, a 19 kwietnia umowa z wykonawcą (firma Skorut Systemy Solarne) na kwotę 580.200,84 zł. Udało się pozyskać środki unijne w wysokości 85% kosztów kwalifikowanych.

 

Na oczyszczanie budynków z odpadów zawierających azbest gmina pozyskała środki w ramach RPO. Chodzi o demontaż pokrycia dachowego z płyt azbestowo-cementowych i wykonanie nowego dachu z blachodachówki na czterech budynkach (dwa wielorodzinne przy ul. Stara Cementownia 5 i 6, budynek KTS przy ul. Spółdzielczej 2 oraz budynek pełniący funkcje społeczno-kulturalne w Ciągowicach przy ul. Sienkiewicza 4). Koszt to 301.159,44 zł natomiast pozyskane dofinasowanie stanowi kwotę 255.985,53 zł.

 

COŚ DLA DZIECI

 

Najmłodsi na pewno ucieszą się z nowego placu zabaw, który ma powstać przy Zespole Szkół nr 1 w Łazach. Na ten cel udało się otrzymać dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Kwota całkowita to 61.309,35 zł z czego 39.010 zł będą stanowiły środki zewnętrzne.

 

11 maja Akademia Wychowania Fizycznego i Medycznego na Rzecz Rodziny i Seniorów podpisała umowę o przyznanie pomocy na budowę miejsca rekreacji w Łazach przy ulicy 19 Stycznia (środki z PROW). Otrzymana dotacja zostanie przeznaczona na zakup urządzeń na plac zabaw i siłownię zewnętrzną przy Szkole Podstawowej nr 3. Koszt inwestycji to 50.448,45 zł, a kwota dofinansowania to 40.358,00 zł. (mpp), Foto: UM Łazy

Tomek

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe