Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 21 września 2024 00:17
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Prace budowlane tężni solankowej rozpoczęto!

(Myszków) Prace przy rewitalizacji terenu rekreacyjnego “Pohulanka”, zakładające budowę tężni solankowej, wystartowały w połowie marca. Już w nadchodzące lato mieszkańcy gminy będą mogli cieszyć się nowym miejscem do odpoczynku i wspólnych spotkań. Jedyne takie miejsce na mapie Myszkowa będzie nie tylko atrakcją dla jego mieszkańców, ale także przestrzenią zdrowotną. Mikroklimat drewnianej konstrukcji tężni pozytywnie wpływa na układ oddechowy, dostarczając organizmowi mikroelementy takie jak chociażby jod czy potas.
Prace budowlane tężni solankowej rozpoczęto!
Tak ma wyglądać tężnia na Pohulance po zakończeniu prac. Efekt już w lipcu 2024
Podziel się
Oceń

Nie tylko tężnia. Będą parkingi dla samochodów i rowerów

W kompleksie Dotyku Jury oprócz tężni powstanie 38 miejsc parkingowych (w tym 2 dla osób niepełnosprawnych), drugie tyle miejsc przewidzianych jest na stoiska dla rowerów. Na placu obok tężni zakłada się budowę alei wejściowej połączonej z chodnikiem wzdłuż ulicy Millenium, budowę nowych chodników, a także placu wokół tężni z nawierzchni z kostki betonowej, bramę wejściową oraz zagospodarowanie przestrzeni zielonej. W celu zwiększenia poczucia bezpieczeństwa, tak aby myszkowianie mogli swobodnie spacerować wieczorami - cały obiekt będzie oświetlony. Co ważne teren tężni solankowej będzie w pełni przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami.

-Na realizację zadania Gmina Myszków otrzymała dofinansowanie w wysokości 2.000.000 złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja szósta – PGR. Całkowita wartość projektu wynosi natomiast 2330 000 złotych -mówi burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak.


Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Jerzy JanoskaTreść komentarza: ruską czerwoną gwiazdę z pomnika tzw. wyzwolicieli w Bzowie, symbol ciemnoty, biedy, kufajek i gumofilców, komunizmu i sowieckiej okupacji Polski strąciłem osobiście zimą 1979 roku - Jerzy JanoskaData dodania komentarza: 19.09.2024, 17:00Źródło komentarza: Z cyklu „Na kartach historii”: WSPOMNIENIE O POMNIKU ŻOŁNIERZY RADZIECKICH W ZAWIERCIU- BZOWIEAutor komentarza: Jerzy JanoskaTreść komentarza: ruską czerwoną gwiazdę z pomnika tzw. wyzwolicieli w Bzowie, symbol ciemnoty, biedy, kufajek i gumofilców, komunizmu i sowieckiej okupacji Polski strąciłem osobiście zimą 1979 roku - Jerzy JanoskaData dodania komentarza: 19.09.2024, 16:59Źródło komentarza: Z cyklu „Na kartach historii”: WSPOMNIENIE O POMNIKU ŻOŁNIERZY RADZIECKICH W ZAWIERCIU- BZOWIEAutor komentarza: JolaLolaTreść komentarza: Kogo Wy Porebianie wybraliście na Włodarza miasta. Przecież po takiej wypowiedzi o swoich krytykach nie mieści się w głowie. Krytykujący to rynsztok ? Ten gość to prawdziwy szambonurek.Data dodania komentarza: 19.09.2024, 12:16Źródło komentarza: Wizytówka miasta pozostaje wiecznym placem budowy, czyli historia z serii: jak przeprowadzane są inwestycje w PorębieAutor komentarza: RobertTreść komentarza: Szkoda słów na tego Spyrę, Mieszkańcy mówiący prawdę o tym "placu miejskim" to rynsztok ? Żałosny mały człowieczek.Data dodania komentarza: 18.09.2024, 17:06Źródło komentarza: Wizytówka miasta pozostaje wiecznym placem budowy, czyli historia z serii: jak przeprowadzane są inwestycje w PorębieAutor komentarza: Mieszkaniec Poręby.Treść komentarza: Krytykujacych ta fuszerkę Spyra nazywa rynsztokiem, niesamowite jak ten gość traktuje mieszkańców. Zwykły burak, słoma mu z butów wystaje.Data dodania komentarza: 18.09.2024, 12:00Źródło komentarza: Wizytówka miasta pozostaje wiecznym placem budowy, czyli historia z serii: jak przeprowadzane są inwestycje w PorębieAutor komentarza: jasioTreść komentarza: jakie prezydium? a chcą sobie PRL przypomnieć, swoje klimaty. He HeData dodania komentarza: 17.09.2024, 18:47Źródło komentarza: "ODNOWIONY" ZARZĄD POWIATU W ZAWIERCIU
Reklama
Reklama
Reklama