Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 21 września 2024 00:17
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

ŚWIĘTO NAJMŁODSZYCH CZYTELNIKÓW

(Pilica) Nic nie rozwija tak, jak czytanie. Ten, kto w dzieciństwie pokocha książki, nigdy nie będzie się nudził. Doskonale wiedzą o tym pracownicy pilickiej biblioteki i najmłodsi czytelnicy, korzystający z zasobów tutejszej czytelni. Na początku kwietnia przedszkolaki z gminy Pilica obchodziły Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.
Podziel się
Oceń

Święto wszystkich młodych czytelników wypada 2 kwietnia, w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena. Baśnie jego autorstwa takie jak „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka”, czy też „Mała syrenka” znane są wszystkim miłośnikom książek już od lat. Dzieci mogą utożsamiać się z pozytywnymi bohaterami baśni Andersena i wraz z nimi przeżywać niezwykłe przygody.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Pilicy zorganizowała dla najmłodszych wyjątkowe spotkanie. Uczestniczyły w nim przedszkolaki z Pilicy, Dzwono-Sierbowic i Wierbki.

- Dzieci mogły uczestniczyć w czytanym przedstawieniu „Brzydkie kaczątko” z wykorzystaniem magicznego teatru Kamishibai. Ta przepięknie opowiedziana historia zachwyciła naszych milusińskich i jednocześnie wiele nas nauczyła. Na potrzeby tego wydarzenia powstało hasło, z którym jednogłośnie utożsamili się nasi mali czytelnicy: „Kiedy czytam rano i wieczorem, moja buzia tryska humorem”. Dziękujemy za miłe przyjęcie i wspaniałą zabawę. Niech święto książki trwa codziennie w naszych domach! - przekazuje pilicka biblioteka. (es) Foto: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Pilicy



Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Jerzy JanoskaTreść komentarza: ruską czerwoną gwiazdę z pomnika tzw. wyzwolicieli w Bzowie, symbol ciemnoty, biedy, kufajek i gumofilców, komunizmu i sowieckiej okupacji Polski strąciłem osobiście zimą 1979 roku - Jerzy JanoskaData dodania komentarza: 19.09.2024, 17:00Źródło komentarza: Z cyklu „Na kartach historii”: WSPOMNIENIE O POMNIKU ŻOŁNIERZY RADZIECKICH W ZAWIERCIU- BZOWIEAutor komentarza: Jerzy JanoskaTreść komentarza: ruską czerwoną gwiazdę z pomnika tzw. wyzwolicieli w Bzowie, symbol ciemnoty, biedy, kufajek i gumofilców, komunizmu i sowieckiej okupacji Polski strąciłem osobiście zimą 1979 roku - Jerzy JanoskaData dodania komentarza: 19.09.2024, 16:59Źródło komentarza: Z cyklu „Na kartach historii”: WSPOMNIENIE O POMNIKU ŻOŁNIERZY RADZIECKICH W ZAWIERCIU- BZOWIEAutor komentarza: JolaLolaTreść komentarza: Kogo Wy Porebianie wybraliście na Włodarza miasta. Przecież po takiej wypowiedzi o swoich krytykach nie mieści się w głowie. Krytykujący to rynsztok ? Ten gość to prawdziwy szambonurek.Data dodania komentarza: 19.09.2024, 12:16Źródło komentarza: Wizytówka miasta pozostaje wiecznym placem budowy, czyli historia z serii: jak przeprowadzane są inwestycje w PorębieAutor komentarza: RobertTreść komentarza: Szkoda słów na tego Spyrę, Mieszkańcy mówiący prawdę o tym "placu miejskim" to rynsztok ? Żałosny mały człowieczek.Data dodania komentarza: 18.09.2024, 17:06Źródło komentarza: Wizytówka miasta pozostaje wiecznym placem budowy, czyli historia z serii: jak przeprowadzane są inwestycje w PorębieAutor komentarza: Mieszkaniec Poręby.Treść komentarza: Krytykujacych ta fuszerkę Spyra nazywa rynsztokiem, niesamowite jak ten gość traktuje mieszkańców. Zwykły burak, słoma mu z butów wystaje.Data dodania komentarza: 18.09.2024, 12:00Źródło komentarza: Wizytówka miasta pozostaje wiecznym placem budowy, czyli historia z serii: jak przeprowadzane są inwestycje w PorębieAutor komentarza: jasioTreść komentarza: jakie prezydium? a chcą sobie PRL przypomnieć, swoje klimaty. He HeData dodania komentarza: 17.09.2024, 18:47Źródło komentarza: "ODNOWIONY" ZARZĄD POWIATU W ZAWIERCIU
Reklama
Reklama
Reklama